Image

لزوم معرفی دستاوردهای انقلاب اسلامی در اجلاس جهانی گردشگری همدان

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان همدان،حجت‌الاسلام علی دشتکی در جلسه کمیته فرهنگی شورای سیاست‌گذاری رویداد همدان ۲۰۱۸ که در سالن جلسات اداره کل تبلیغات اسلامی همدان با موضوع بررسی دستاوردهای همایش بین‌المللی نخبگان و سفیران فرهنگی در مهرماه برگزار شد، اظهار کرد: همدان در مسیر زائران سیدالشهدا قرار دارد و می‌توان از این ظرفیت چه در مسیر رفت و چه برگشت زائران بهره برد.
حجت‌الاسلام‌ علی دشتکی ضمن عرض تسلیت ایام سوگواری و اسارت اهل‌بیت، از میزبانی شایسته مردم همدان از زائران اربعین قدردانی و تصریح کرد: میزبانی عموم مردم از زائران اربعین و استقبال بسیار مناسب از آنان می‌تواند به صورتی نظام‌مند به کمیته فرهنگی سیاست‌گذاری همدان ۲۰۱۸ یاری دهد تا در مسیر رفت‌وبرگشت زائران بتوان به‌طور مناسبی میزبان و پذیرای آن‎ها بود.
وی ضمن تقدیر از عملکرد صداوسیمای مرکز همدان، قدم‌های این رسانه را در مفهوم‌سازی، تبدیل آن به فرهنگ و درنهایت محوری شدن این برنامه‌ها در عملکردهای عمومی، شایسته تقدیر دانست و تأکید کرد: رسانه ملی باوجود تراکم کاری به سبب تداخل این اجلاس با رزمایش بسیجیان به‌عنوان یک برنامه ملی بسیار خوب و مناسب پیش رفت.
دشتکی با تأکید بر اینکه تاکنون کمیته فرهنگی ۴۰ برنامه داشته‎است، ادامه داد: یکی از این برنامه‌ها برگزاری همایش بین‌المللی نخبگان و سفیران فرهنگی بود که در این راستا گردشگری دینی در استان به برکت رویداد همدان ۲۰۱۸ و بهره‌گیری از این فرصت مغتنم انجام شد.
وی ضمن ابراز خرسندی از برگزاری مناسب این همایش، آن را حرکتی نو و ابتکاری برشمرد و تصریح کرد: این حرکت ابتکاری، دقیق و برنامه‌ریزی‌شده اجرایی و عملیاتی شد به‌نوعی که دستگاه‌های متولی می‌توانند از این الگو بهره برده و در سطح ملی و بین‌المللی بر پایه آن پیش روند.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان با اشاره به محتوای این همایش، اظهار کرد: در این همایش مسائل حقوقی و فقهی گردشگری مطرح شد، مباحثی که تاکنون موردتوجه نبوده، پس می‌توان این امر را یکی از دستاوردهای مناسب همایش برشمرد و از سویی رهاورد این نشست این است که توانستیم به جهان اعلام کنیم در نظام توحیدی هر آنچه که شایسته یک انسان مؤمن است، وجود دارد و باید انسان از آن استفاده کند به شرطی که در راستای تکامل بشری پیش رویم که دراین‌بین موضوع حلال بودن و از سویی پیشرفت از منظر انقلاب اسلامی و توسعه و معرفی ظرفیت‌های گردشگری حلال می‌تواند مطرح و مهم باشد.
وی با تأکید بر گردشگری حلال، افزود: در همایش بین‌المللی نخبگان و سفیران فرهنگی توانستیم گردشگری حلال را برای نخستین بار به شبکه حقیقی و مجازی جهان وارد کنیم و یکی از ظرفیت‌های اجلاس ۲۰۱۸ این است که پیام محوری انقلاب اسلامی را در جهان نهادینه خواهد کرد.
دشتکی ابراز کرد: امروز حرکت‌های ما در حوزه فرهنگی، اقتصادی، عمرانی و آبادانی، اجتماعی و به‌خصوص مسائل مدیریتی و سیاسی بایستی همه‌جانبه باشد چراکه با دنیایی مواجهیم که به دنبال منافع خودشان در نظام سرمایه‌داری در حال پیشروی‌اند و حال که انقلاب اسلامی در اوج پختگی و تأثیرگذاری است بایستی از هر ظرفیتی استفاده کرده تا این تأثیرگذاری در نظام مدیریتی و سیاسی جهان را بیش‌ازپیش تبیین کنیم.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان تشریح کرد: بسیاری از دولت‌ها با این تفکرات مخالف‌اند چراکه منافعشان تحت تأثیر قرار می‌گیرد، پس این ملت‌ها به‌خصوص نخبگان هستند که می‌توانند با ارتباطات مناسب ورود پیداکرده و با برنامه‌ریزی‌های مناسب ما به‌نوعی مبلغ اسلام باشند.
وی تأکید کرد: دشمن همواره به دنبال از بین بردن دستاوردهای انقلاب است و در این راه از هیچ توطئه‌ای فروگذار نبوده‌است.
دشتکی اجلاس ۲۰۱۸ را ظرفیتی خاص در این مسیر برشمرد و گفت: با این اجلاس می‌توان پیام محوری انقلاب اسلامی را در جهان تبیین و از سویی همدان را نیز در بین ملت‌ها مطرح کرد، باید بدانیم میهمانان این اجلاس‌ها ظرفیت‌های گردشگری استان را در بین ملل خود تبلیغ خواهند کرد و مبلغ گردشگری ما خواهند بود و بسیار خوب است که در کنار این قضیه مستندسازی از این ملیت‌ها نیز صورت گیرد.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان در ادامه به تهیه و توزیع اقلام فرهنگی و گردشگری با موضوع معرفی مفاخر همدان در یک یا دو ایستگاه صلواتی اشاره و ابراز کرد: در این راستا بایستی برنوشته‌های تبلیغی در سطح شهر با تأکید بر مفاخر و شهدای مدافع حرم استان همدان نصب شود.
وی با تأکید بر اینکه همه شهدا والامقام‌اند اما در بین این شهدا افرادی هستند که مفاخر بین‌المللی هستند که ناشناخته مانده‌اند، اظهار کرد: برنامه‌ها بایستی در جهت معرفی این افراد پیش رود.
دشتکی خطاب به معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان همدان، گفت: چارچوب اجلاس ۲۰۱۸ آبان ماه در اختیار کمیته فرهنگی قرار گیرد و طرح پیوست فرهنگی اجلاس جهانی گردشگری نیز تهیه شود.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان در پایان از پخش کلیپ «شلیک به اندیشه» هم‌زمان با برگزاری اجلاس جهانی گردشگری خبر داد و خاطرنشان کرد: این کار شاخص و ماندگار در جهت معرفی مفاخر انقلابی استان با رویکرد تبیین بین‌المللی حقانیت نظام اسلامی است و از سویی رادیو اربعین نیز با موضوع معرفی مفاخر دینی و فرهنگی استان می‌تواند بسیار تأثیرگذار باشد زیرا این افراد ذخایر ما هستند که متأسفانه تاکنون ناشناخته مانده‌اند.

برچسب ها

2018

نظرات

 • هیچ نظری ثبت نشده است!

نظرات خود را باما به اشتراک بگذارید

پیام خود را بنویسید

خدمات الکترونیک
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
پیوندهای مهم
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
نظرسنجی ها